Analýza registru lobbistů: Nejčastějším cílem fosilní lobby je Karel Havlíček. Největší energetické firmy v registru chybí
Tisková zpráva platformy Re-set
Praha, 4. června 2026
– Ministerstvo průmyslu a obchodu a ministerstvo životního prostředí
patří mezi hlavní cíle fosilního lobbingu v České republice. Ukazuje to
nová analýza platformy Re-set s názvem Fosilní lobby a český stát: analýza prvních dat z registru lobbistů, [1]
která hodnotí první půlrok fungování nového registru lobbování a
navazuje na dříve vydaný report o problematice fosilního lobbingu v
politice. [2]Analýza zároveň upozorňuje na
závažné nedostatky registru: chybí v něm zástupci největších fosilních
společností působících v České republice a někteří politici jej
nevyužívají správně. Registr tak zatím nezachycuje reálný rozsah vlivu energetických firem na politická rozhodnutí. Celý článek zde
Via: BL
V kategorii Zprávy
Příspěvek zaslal/a admin on 4.6.2026



