Korespondence s Českou televizí o způsobu výběru poplatku

By Vitezslav Praks

Přetiskujeme korespondenci příznivkyně „Ringu“ s Českou televizí ohledně zákona, který všechny odběratele elektrické energie automaticky považuje za diváky české televize a posluchače Českého rozhlasu s povinností platit poplatek za rozhlasové a televizní vysílání.

O tomto problému jsme psali ve starším článku …Seš divák, dokud neprokážeš opak.

Stanovisko Ringu: Je dobrá zpráva, že Česká televize tohoto absrdního zákona nevyužvá, to však nic nemění na skutečnosti, že tento špatný zákon by měl být změněn.

Dobrý den,

dnes jsem narazila na článek

http://www.novinky.cz/domaci/342799-ceska-televize-mazane-ulovila-200-000-moznych-neplaticu.html

(raději nebudu komentovat, co si myslím o znění příslušného zákona).

Jsem odběratelem elektrické energie v bytě, jehož jsem nájemcem a ve kterém nebydlím, televizi nevlastním a nevyužívám a žádnou výzvu týkající se poplatků jsem z ČT neobdržela.

Ráda bych se ujistila, že pokud jsem neobdržela výzvu formou doporučeného dopisu nebo dopis do vlastních rukou (tj. dopis, který bych musela při převzetí podepsat a tudíž o něm vědět), nemusím se obávat skutečnosti, že bych byla zařazena jakýmkoliv způsobem do evidence poplatníků a následně neplatičů (nedej bože, že by mi nabíhala dlužná částka, o které bych nevěděla). Předem děkuji za potvrzení tohoto předpokladu.

Dále by mě zajímalo, jaký je postup v případech, kdy dle vašeho názoru oslovený odběratel elektrické energie do 30 nezareaguje a nezašle vámi požadované čestné prohlášení. Je automaticky zařazen do evidence poplatníků bez vyrozumění nebo je o tom vyrozuměn? Jakým způsobem?

Přeji hezký den,

Odpověď ČT

Dobrý den,

Čestné prohlášení se zasílá na kontrolní výzvu ČT. V případě, že neobdržíte kontrolní výzvu ČT, nemusíte se obávat, že byste byla automaticky zařazena do evidence tv poplatníků.
Zákon sice toto umožňuje, ale Česká televize tuto možnost nevyužívá.

Kontrolní výzvy v součinnosti s distributory elektrických energií jsou prováděny v souladu se zákonem č. 348/2005 Sb. o rozhlasových a tv poplatcích v platném znění (www.tvpoplatky.cz). Provozovatel vysílání ze zákona je za účelem kontroly dodržování tohoto zákona oprávněn zjišťovat údaje Celý článek zde

Via: Občanský monitoring RING

    

V kategorii Nezařazené

Příspěvek zaslal/a admin on 10.9.2014

Diskuze u toho článku je uzavřena.

Další příspěvky