do 12. 2. / Soutěž na umělecké dílo v okolí Bílého domu v Brně

By Artalk.cz

VÝZVA K ÚČASTI V UMĚLECKÉ SOUTĚŽI

NÁŠ PROSTOR – BÍLÝ DŮM

VELKOFORMÁTOVÁ MALBA SE SOCIÁLNÍM PŘESAHEM

Milé umělkyně, milí umělci,

rádi bychom vás oslovili s výzvou na realizaci veřejného participativního uměleckého díla. Jedná se

o uměleckou intervenci ve formě velkoformátové malby. Dílo bude realizováno na prostranství před objektem tzv. Bílého domu na Žerotínově náměstí 533/6 v Brně, s možným přesahem na přechody pro pěší a do přilehlých ulic; výzvou je i práce s přilehlou zelení.

Bílý dům, unikátní stavba poválečného modernismu v centru města, dříve sloužil jako Městský výbor KSČ. Nyní se zde nachází dětská poliklinika, základní škola, sál s kapacitou 300 míst a kavárna. V roce 2027 se plánuje přesun polikliniky do nové budovy a další vývoj Bílého domu není zatím zcela jistý. Umělecká intervence by měla sloužit do doby změny provozu budovy. Cílem díla je nejen zpříjemnit veřejný prostor obyvatelům města a přímým uživatelům budovy, ale současně vzbudit o ni hlubší zájem a zvýšit zapojení veřejnosti do diskuze o její budoucnosti. Jedná se totiž o významnou stavbu v majetku města Brna, jejíž proměna by mohla vést ke vzniku kreativního a kulturního centra města.

Strategie pro realizaci uměleckého díla je nedílnou součástí předkládaného konceptu. Je důležité, aby do procesu vzniku díla byla zapojena místní komunita (záleží na umělkyni / umělci, jakou zvolí strategii). Organizátorům se jedná o podporu občanské angažovanosti a o spolupráci umělce s veřejností na vývoji návrhu. Realizace návrhu by měla umožnit kreativní zapojení účastníků z řad široké veřejnosti, kterou je možné blíže specifikovat. Termín realizace je červen 2023.

Projekt je financován za podpory Bloomberg Philantrophies. Jedná se o první projekt podpořený v ČR. Více informací o iniciativě naleznete zde https://asphaltart.bloomberg.org/projects/.

1. KOLO REGISTRACE:

– přijímají se jak individuální, tak kolektivní práce.

– alespoň jedno referenční dílo (realizace nebo návrh) ve veřejném prostoru a /nebo ve Celý článek zde

Via: ARTTALK

    

V kategorii Kultura

Příspěvek zaslal/a admin on 23.1.2023

Diskuze u toho článku je uzavřena.

Další příspěvky