denní tisk 14. 3. 2018

By Anna Kvášová

Blanka Frajerová upozorňuje čtenáře Lidových novin na výstavu děl malíře Williho Baumeistera ve Státním berlínském muzeu. Výstava je zaměřena na kresby na papíře a grafickou tvorbu a je řazena chronologicky. „K umělecky nejcennějším patří jeho kresby černou tuší, k divácky nejvděčnějším něžné kresby s jemnými, tónově a valérově bohatými přechody.“píše Frajerová.

Nové vydání časopisu A2 přineslo tradičně hned několik článků z oblasti kultury. V jednom z nich Helena Doudová porovnává dvě výstavy, které nedávno proběhly v Praze a které představovaly architekturu skrze vizuální média. Jedná se o Projektil 33 v galerii DOX a prezentaci ceny Architectural Photography Award v Galerii Jaroslava Fragnera. Zatímco výstava v DOXu představila nový, progresivní koncept „architektury bez architektury“, druhá zmiňovaná výstava byla podle Doudové „banální“, „neinspirativní a neinovativní“.

Recenzi výstavy v Galerii architektury Brno, prezentující 42 projektů nominovaných na Českou cenu za architekturu 2017, doplněnou o informace o samotné ceně napsala pro A2 Šárka Burešová. Česká cena za architekturu vznikla v roce 2016 v reakci na sílící kritiku Grand Prix architektů a podle Burešové se jí daří naplňovat cíle transparentnosti a komplexity, čímž získává na serióznosti. Samotnou výstavu pak hodnotí jako informačně přínosnou, i když nevýraznou a nedotaženou.

Informace o 31. ročníku berlínského festivalu Transmediale přinesla v A2 Lenka Kerdová. Festival proběhl na přelomu ledna a února a jeho hlavním tématem letos byla „face value“ neboli nominální či jmenovitá hodnota. V rámci výstav či přednášek se pak nejčastěji skloňovala témata problematiky nových technologií, bezpečného zacházení s daty nebo pronikání tzv. velkých dat do fyzického světa.

Minirecenzy výstavy Něco něčím / Daliborem Chatrným v brněnském Domě pánů z Kunštátu napsal pro A2 Michal Kolář. „Výstava Dalibora Chatrného bez Dalibora Chatrného, ale s Daliborem Chatrným“ popisuje Kolář výstavu hned na úvod. Výstava představuje Chatrného jako vzor nebo zdroj inspirace, ale i jako proud, proti kterému je možné se vymezit, a Celý článek zde

Via: ARTTALK

    

V kategorii Kultura

Příspěvek zaslal/a admin on 14.3.2018

Diskuze u toho článku je uzavřena.

Další příspěvky

Předchozí: