TZ: Umělecký rezidenční pobyt zaměřený na problematiku migrace

By Artalk.cz

Lukas_Houdek

Umělecký rezidenční pobyt zaměřený na problematiku migrace / Galerie Klubovna / Brno / 23. 8. – 15. 9. 2017

Lukáš Houdek, HopeTour 2016.

Umělecký rezidenční pobyt zaměřený na problematiku migrace

23. 8. – 15. 9. 2017

Galerie Klubovna

Francouzská 33, Brno

www.galerieklubovna.cz

Prostor brněnské nekomerční galerie Klubovna se na dobu tří týdnů proměnil v ateliér a hostí dva rezidenty zabývající se ve své tvorbě tématem migrace. Cílem projektu je představit divákovi toto téma ze dvou odlišných úhlů pohledu. Z toho důvodu byl výběr rezidentů zaměřen na jednoho umělce z české stra- ny, který téma řeší z pohledu pozorovatele, komentátora a druhého umělce z německé strany, který si migraci, vše co je s ní spojené – přežití, hledání nového domova, žádost o azyl, byrokracie, integrace – na vlastní kůži prožil a nadále s tímto silným zážitkem pracuje.

Během pracovního procesu je možné do ateliéru nahlédnout a s umělci jejich práci a zkušenosti s tématem v těchto termínech 9. a 10.9. od 17:00 do 19:00 prodiskutovat. Vytvořená díla budou na závěr rezidence prezentována v Klubovně v podobě týdenní výstavy. Součástí vernisáže je také projekce dokumentárních filmů FOREIGN od Miriam Faßbender.

Klubovna je malometrážní nekomerční galerie, která byla založena v roce 2014 umělkyní a kurátorkou Martou Fišerovou. Ve svém galerijním programu se zaměřuje na prezentaci aktuální české i zahraniční výtvarné scény.

REZIDENTI

Lukáš Houdek (1984) vystudoval romistiku na FF UK v Praze. Nyní je koordinátorem projektu HateFree Culture, který upozorňuje na násilí ve společnosti a na negativní chování vůči minoritním skupinám. Lukášova umělecká tvorba je poměrně rozmanitá. Zabývá se instalací a intervencí ve veřejném prostoru. Od roku 2005 intenzivně pracuje s médiem fotografie. Dokumentoval například situaci Romů v Čechách i v zahraničí, zachytil život vymírajících severokeňských kmenů Gabra, Turkana a Elmolo. Mezi jeho hlavní dlouhodobější téma patří odsun německého obyvatelstva po roce 1945.

Dachil Sado (1992) započal vzdělání v oboru Celý článek zde

Via: ARTTALK

    

V kategorii Kultura

Příspěvek zaslal/a admin on 12.9.2017

Diskuze u toho článku je uzavřena.

Další příspěvky